Logo niepodleglaLogosłużbycywilnej

Światowy Dzień AIDS- Konkurs „Nie daj szansy AIDS

logo psse Światowy Dzień AIDS                     aids

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, że w dniu 5 grudnia 2018r. w ramach profilaktyki HIV/AIDS wynikającej z Krajowego Programu Zapobiegania i Zwalczania AIDS oraz obchodów Światowego Dnia AIDS uroczyście został podsumowany etap powiatowy konkursu pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”. Organizatorami uroczystości była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole i Starostwo Powiatowe w Kole. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez uczniów filmu pod tytułem „Krótka historia o HIV”. Laureatami etapu powiatowego zostali:

I miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu, w skład zespołu weszli: Kuba Nowak, Wiktor Cichy, Michał Woliński.

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego, w skład zespołu weszli: Jakub Kurzawiński, Paweł Kowalczyk.

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbiu, w skład zespołu weszli: Piotr Bryl Bartosz Zapędowski, Maciej Grudziński.

Nagrody dla laureatów ufundowało Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej – Oddział Terenowy w Poznaniu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole. Uroczystość urozmaicona była spotkaniem z Pawłem Malcherczykiem – terapeutą uzależnień Stowarzyszenia MONAR oraz z Mariuszem Rumiejowskim funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kole.

W dniu 7 grudnia laureaci I miejsca uczestniczyli w finale wojewódzkim Konkursu, który odbył się w kinie Muza w Poznaniu. Na uroczystości zaprezentowano najlepsze prace w województwie oraz film „Bohemian Rapsody” nawiązujący tematycznie do zakażenia wirusem HIV i do choroby AIDS.