Logo niepodleglaLogosłużbycywilnej

Wolna Polska to Zdrowa Polska

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Powiatowy w Kole informuje, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, a 15 października został ogłoszony „Europejskim Dniem Waliki z Rakiem Piersi”. To czas, który przypomina kobietom i istotnym wpływie stylu życia na nasze zdrowie.

W  dniu 16 października w związku z obchodami 100 – lecia Niepodległości oraz z obchodami  Różowego Października, Państwowy Powiatowy Inspektor Powiatowy w Kole, Starosta Kolski i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole podczas akcji ph. „Wolna Polska to Zdrowa Polska” zachęcali do systematycznych badań profilaktycznych, dając początek poprzez zaproszenie do Koła bezpłatnych badań mammograficznych i jelita grubego. Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

Do Akcji przyłączyły się firmy wspierające zdrowy styl życia  tj. Fitline, Naturhouse     i Oriflame. Panie z Konińskiego Klubu AMAZONKI i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kole uczyły jak prawidłowo prowadzić samokontrolę piersi. Dzięki firmie Abbott można było wykonać badanie poziomu glukozy we krwi. Mistrzowska drużyna PCK wykonała pokaz pierwszej pomocy w pozorowanym wypadku z udziałem dziecka i dwóch osób dorosłych. Uczestnicy obejrzeli piękną i wzruszającą lekcję historii w wykonaniu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole promowali zdrowy styl życia wolny od narkotyków i dopalaczy.

 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Powiatowy w Kole informuje, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, a 15 października został ogłoszony „Europejskim Dniem Waliki z Rakiem Piersi”. To czas, który przypomina kobietom i istotnym wpływie stylu życia na nasze zdrowie.

W dniu 16 października w związku z obchodami 100 – lecia Niepodległości oraz                      z obchodami  Różowego Października, Państwowy Powiatowy Inspektor Powiatowy w Kole, Starosta Kolski i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole podczas akcji ph. „Wolna Polska to Zdrowa Polska” zachęcali do systematycznych badań profilaktycznych, dając początek poprzez zaproszenie do Koła bezpłatnych badań mammograficznych i jelita grubego. Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Do Akcji przyłączyły się firmy wspierające zdrowy styl życia  tj. Fitline, Naturhouse     i Oriflame. Panie z Konińskiego Klubu AMAZONKI i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kole uczyły jak prawidłowo prowadzić samokontrolę piersi. Dzięki firmie Abbott można było wykonać badanie poziomu glukozy we krwi. Mistrzowska drużyna PCK wykonała pokaz pierwszej pomocy w pozorowanym wypadku z udziałem dziecka i dwóch osób dorosłych. Uczestnicy obejrzeli piękną i wzruszającą lekcję historii w wykonaniu wolontariuszy                         ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego                            w Kościelcu. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole promowali zdrowy styl życia wolny od narkotyków i dopalaczy.