Logo niepodleglaLogosłużbycywilnej

Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego 2017

       Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, że w dniu 26 sierpnia 2017 roku podczas obchodów „Wielkopolskiego Święta Mleka w Powiecie  Kolskim” podjął działania związane z promocją zdrowia.  Na stoisku informacyjno – edukacyjnym pracownicy Oświaty Promocji Zdrowia oraz Oddziału Nadzoru ds. Higieny Pracy zainteresowanym osobom przekazywali treści edukacyjne w zakresie profilaktyki palenia tytoniu i przyjmowania substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwa podczas wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły, profilaktyki WZW A. W trakcie pracy stoiska w godzinach od 15.30 do 18.30 prowadzony był bezpłatny pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera oraz prowadzona była dystrybucja materiałów edukacyjnych. W punkcie informacyjno-edukacyjnym przygotowano informacje o podmiotach, które na terenie  województwa udzielają informacji i porad w zakresie profilaktyki uzależnień - bezpłatna infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej – Nowe Narkotyki – Dopalacze 800 060 800 oraz kontakt do Telefonicznej Poradni Pomocy Palących 801 108 108.  

Podczas pracy stoiska prowadzono dystrybucję materiałów informacyjno-edukacyjnych z „Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce” ulotki: „Palisz? Ryzykujesz!”, „Pamiętaj!”, „Wiedz o tym!”, „Palenie uzależnia!”, „Test uzależnia od tytoniu”, „Nie jest ważne, którego wybierzesz…”, „nowe narkotyki czy znasz prawdę o dopalaczach” oraz materiałów dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji  i na co zwrócić uwagę przy zakupie i pakowaniu tornistrów, „Sól – jej nadmiar szkodzi”, WZW A.

IMG 0663

IMG 0671

IMG 0689

IMG 0726

IMG 0738

Przygotowała: st. asystent Oświaty i Promocji Zdrowia w PSSE Koło - mgr inż. Beata Biskupska

 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, że w dniu 26 sierpnia 2017 roku podczas obchodów „Wielkopolskiego Święta Mleka w Powiecie  Kolskim” podjął działania związane z promocją zdrowia.  Na stoisku informacyjno – edukacyjnym pracownicy Oświaty Promocji Zdrowia oraz Oddziału Nadzoru ds. Higieny Pracy zainteresowanym osobom przekazywali treści edukacyjne w zakresie profilaktyki palenia tytoniu                                i przyjmowania substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwa podczas wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły, profilaktyki WZW A. W trakcie pracy stoiska w godzinach od 15.30 do 18.30 prowadzony był bezpłatny pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera oraz prowadzona była dystrybucja materiałów edukacyjnych.

        W punkcie informacyjno-edukacyjnym przygotowano informacje o podmiotach, które na terenie  województwa udzielają informacji i porad w zakresie profilaktyki uzależnień - bezpłatna infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej – Nowe Narkotyki – Dopalacze 800 060 800 oraz kontakt do Telefonicznej Poradni Pomocy Palących 801 108 108. 

Podczas pracy stoiska prowadzono dystrybucję materiałów informacyjno-edukacyjnych                       z „Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce” ulotki: „Palisz? Ryzykujesz!”, „Pamiętaj!”, „Wiedz o tym!”, „Palenie uzależnia!”, „Test uzależnia od tytoniu”, „Nie jest ważne, którego wybierzesz…”, „nowe narkotyki czy znasz prawdę                   o  dopalaczach” oraz materiałów dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji  i na co zwrócić uwagę przy zakupie i pakowaniu tornistrów, „Sól – jej nadmiar szkodzi”, WZW A.

         

                           

Przygotowała: st. asystent Oświaty i Promocji Zdrowia w PSSE Koło - mgr inż. Beata Biskupska