AKTUALNOŚCI PSSE KOŁO

Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk w Przedszkolu Miejskim nr 1

Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk

Czytaj więcej...

7 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

logo psse 

„Zdrowie dla wszystkich”

 zdrowie
Czytaj więcej...

Profilaktyka na wiosnę

logo psse 

Profilaktyka  na wiosnę

 wst

Czytaj więcej...

Szkolenie z zakresu profilaktyki raka piersi wśród seniorów

SZKOLENIE Z ZAKRESU PROFILAKTYKI RAKA PIERSI WŚRÓD SENIORÓW

Czytaj więcej...

Konkurs „Wybierz życie – pierwszy krok”

logo psse 

Konkurs „Wybierz życie – pierwszy krok”

1krok

 

Czytaj więcej...

Konkurs na grę planszową „Palić, nie palić – oto jest pytanie?

logo psse 

Konkurs na grę planszową

                                             „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

no smoking

 

Czytaj więcej...

Konkurs „ Szkoła wolna od używek”

logo psse 

Szkoła wolna od używek

Szkoła wolna od używek

 

Czytaj więcej...

Działania informacyjno-edukacyjne

logo psse 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole prowadząc działania informacyjno- edukacyjne

na terenie powiatu kolskiego, zachęca wszystkie kobiety do wykonywania badań profilaktycznych.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu

logo psse 

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat „Bądźmy Zdrowi“ oraz konkursu pod hasłem

„Nie daj szansy AIDS” na etapie powiatowym.

 

Czytaj więcej...

Badania w kierunku boreliozy

logo psse 

Badania w kierunku boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu wykonuje Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii WSSE w Poznaniu. Badania te są akredytowane.

bolerioza
Czytaj więcej...

OŚWIADCZENIE z dnia 2017.10.30

OŚWIADCZENIE

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w zakresie mikrobiologicznym i fizykochemicznym z nadzorowanego wodociągu publicznego Koło od dnia 02.01.2017r do dnia 30.10.2017r. 

Czytaj więcej...

KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA

logo psse 

KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA

trzymajforme
Czytaj więcej...

RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

logo psse 

RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

rak piersi
Czytaj więcej...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole do placówek medycznych świadczących usługi w zakresie szczepień ochronnych

W przypadku  przerw w dostawie energii elektrycznej związanych z wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych przypomina się:

- o konieczności postępowania zgodnie z opracowaną i obowiązującą w placówce procedurą zabezpieczenia preparatów szczepionkowych do realizacji obowiązkowych szczepień ochronnych, polegającą na przetransportowaniu odpowiednio zabezpieczonych szczepionek zgodnie z zachowaniem łańcucha chłodniczego (tj. w temp. Od +2 do +8 C.

O zaistniałej nieprawidłowości należy niezwłocznie powiadomić Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole drogą elektroniczną pod adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub telefonicznie pod numerami:

695-426-274; 603-606-209.

INFORMACJA DLA DYSTRYBUTORÓW ŻYWNOŚCI

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, iż w sytuacji wystąpienia braku dostaw prądu należy zabezpieczyć żywność wymagającą warunków chłodniczych. W zakładach należy prowadzić stały monitoring temperatury ww. żywności.

W przypadku przekroczenia temperatury podanej przez producenta na opakowaniu podczas magazynowania artykułów spożywczych należy wycofać z obrotu zgodnie z procedurą wycofania artykułów spożywczych o niewłaściwej jakości opracowaną w zakładzie w ramach obowiązującego systemu HACCP/GHP.

O zaistniałej nieprawidłowości należy niezwłocznie powiadomić Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole drogą elektroniczną pod adresami e-mail: (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie pod numerami: 695-426-274; 603-606-209. 

Grzyby

logo psse 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole!
- RADZI Grzyby zbieraj rozważnie i jedz ze smakiem! 

grzyby
Czytaj więcej...

Informacja z przygotowania szkół do nowego roku szkolnego 2017/2018 na terenie powiatu kolskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs „Nie Daj Szansy AIDS”

logo psse  Konkurs „Nie Daj Szansy AIDS” aids
Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: „Bądźmy zdrowi"

logo psse

Konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: „Bądźmy zdrowi"

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo na sali zabaw

olac zabaw ulotka

Rodzicu! Nauczycielu! Zadbaj o lekki tornister

tornistryulotka

Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego 2017

- wspólna promocja  powiatu kolskieg

Czytaj więcej...

Dzień 14 sierpnia 2017r.

UWAGA!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole przedkłada informację w związku z Zarządzeniem Nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017r. dla pracowników urzędów administracji rządowej na podstawie § 2a ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia 2007 r. w sprawie czasu pracy pracowników urzędów administracji rządowej (Dz. U. poz. 505 oraz z 2008 r. poz. 295 i 775) o wydaniu Zarządzenia nr 6 /2017 z dnia 18 kwietnia 2017 r, dla pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole zarządzając co następuje:

Dzień 14 sierpnia 2017r. jest dniem wolnym od pracy.

RAPORT O SYTUACJI I ZAGROŻENIACH W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

RAPORT

O SYTUACJI I ZAGROŻENIACH W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

Czytaj więcej...

Informacja z wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w miesiącu lipcu 2017r.

wypoczynek

Informacja z wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w miesiącu lipcu 2017r.

 

                  Zgodnie z wykazem w elektronicznej bazie wypoczynku na terenie powiatu kolskiego zarejestrowano 7 turnusów wypoczynku letniego, w tym 6 turnusów półkolonii w miejscu zamieszkania oraz 1 turnus obozu jeździeckiego. Ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało 149 dzieci.

                  Placówki wypoczynku letniego oferowały uczestnikom różnorodne zajęcia: artystyczne, plastyczne, gry i zabawy językowe, zajęcia sportowe, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne na powietrzu, zajęcia w ramach profilaktyki przeciwalkoholowej, zajęcia promujące aktywność fizyczną, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole z lokalnej twórczości ludowej oraz nauki języka migowego. Organizowane były jednodniowe wycieczki.

Czytaj więcej...

K O M U N I K A T

K O M U N I K A T

                            

            Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole powołując się na art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników ( Dz. U. z 2016 poz. 1961) informuje podmioty działające na rynku spożywczym prowadzące rolniczy handel detaliczny żywności pochodzenia roślinnego, w tym rolników indywidualnych, o obowiązku rejestracji i przestrzegania wymagań ujętych w dziale II rozdziale 10a „Rolniczy handel detaliczny” ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2017r. poz. 149 ze zm.).

Czytaj więcej...

Upał...

upały

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 300C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach od 12 do 13.

Czytaj więcej...

Handel Obwoźny (Ruchomy) - wymagania sanitarne

 

auto

Handel Obwoźny (Ruchomy) - wymagania sanitarne

             Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole w związku z licznymi skargami mieszkańców dotyczącymi sprzedaży pieczywa w handlu obwoźnym, informuje konsumentów o wymaganiach zgodnych z przepisami sanitarnymi dotyczącymi zapewnienia właściwych warunków higieniczno-sanitarnych przy transporcie środków spożywczych. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole, działa na podstawie ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tekst jednolity Dz. U. z 2017r. poz. 1261), oraz Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity Dz. U. z 2017 poz. 149 z późn. zm.) i realizuje zadania z zakresu bezpieczeństwa żywności i żywienia, w tym nadzór nad warunkami produkcji i obrotu oraz bezpieczeństwem zdrowotnym środków spożywczych.

Czytaj więcej...

INFORMACJA O JAKOŚCI WODY BASENOWEJ W KRYTEJ PŁYWALNI W KOLE

logo psse

INFORMACJA O  JAKOŚCI WODY BASENOWEJ 
W KRYTEJ PŁYWALNI W KOLE

na dzień 12.07.2017r.

 

Czytaj więcej...

„Kręci mnie bezpieczeństwo …. w wakacje”

„Kręci mnie bezpieczeństwo …. w wakacje”

Kwitnące Wakacje w MDK u

 

Czytaj więcej...

Kampanie informacyjne

Kleszcze Szczepienia Zosia zapobiega wszawicy
kleszcze szczepienia wszawica

Wirusowe zapalenie wątroby typu A

wzw

W związku z odnotowaniem zwiększonej liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A na terenie województwa wielkopolskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole przypomina podstawowe informacje odnośnie etiologii, objawów oraz profilaktyki ww. choroby.

Czytaj więcej...

BĄBLOWICA

bablownica

Bąblowica jest groźną chorobą pasożytniczą, dotykającą zarówno ludzi, jak i zwierzęta, głównie psy, koty, owce, konie i gryzonie. Zarażenie tym pasożytem jest bardzo niebezpieczne, ponieważ choroba przez wiele lat rozwija się w ukryciu. Po tym czasie w organizmie człowieka znajduje się już jeden lub kilka dużych bąbli określanych, jako cysty lub torbiele. Mogą się one rozrastać do znacznych rozmiarów i osiągać nawet 20 centymetrów średnicy i ciężar jednego kilograma.

Czytaj więcej...

INFORMACJA O JAKOŚCI WODY BASENOWEJ W KRYTEJ PŁYWALNI W KOLE

Czytaj więcej...

KURS KLASYFIKATORA GRZYBÓW

 

Informujemy, iż prowadzony jest nabór kandydatów na KURS KLASYFIKATORA GRZYBÓW ŚWIEŻYCH zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 17 maja 2011r. w sprawie grzybów dopuszczonych do obrotu lub produkcji przetworów grzybowych, środków spożywczych zawierających grzyby oraz uprawnień klasyfikatora grzybów i grzyboznawcy (Dz. U z 2011r. Nr 115 poz. 672)

WIĘCEJ